top of page
yesil-enerji-scaled.jpg

Elektrikli Bisiklet Nedir?

Gelişen teknolojinin getirdiği nimetlerden biri kuşkusuz ki, bisikletin yeni varyasyonları elektrikli bisikletler… Global anlamda popülerleşen elektrikli bisiklet akımına dahil olmayı en azından bir kere düşünmüşsünüzdür. Peki elektrikli bisikletler hakkında ne kadar fikir sahibisiniz? Elektrikli bisiklet nedir, nasıl çalışır, biliyor muydunuz?

Elektrikli bisikletlerin, standart bisikletlerden temel farkı elektrikli motor desteğidir. Pedal kuvvetine ek olarak istendiğinde elektrik desteği devreye girerek sürücüye yardımcı olur. Aslında, elektrikli bisiklet yeni geliştirilmiş bir fikir değildir. İlk olarak 1881 ‘de Gustavo Trouve, Fransa‘da elektrikli bisikleti icat eder ve ilk deneylerini yapar. Ancak o zamanın teknolojik koşullar e-bike'ların hızlı gelişmesine imkan vermez.

Lityum-ion Teknolojisi

Lityum-ion teknolojisi alışıla gelmiş olan traksiyoner akülerden çok farklı olarak kullanıma ve kullanım alanlarına sahiptir. Neredeyse elektrikli olan tüm cihazlarda kullanılabilir. Traksiyoner akülere göre avantajları ise başlıca saymak gerekirse;

  • Kapasitenin %100'ünü kullanabilirsiniz. Traksiyoner akülerde bu oran %70-80 civarındadır.

  • Şarj işlemi traksiyoner akülerden çok farklıdır, istediğiniz her an şarj edebilirsiniz.

  • 2 saat gibi bit sürede tam kapasiteye ulaşabilme imkanı sağlar.

  • Bakım ihtiyacına gerek duymadan yıllar boyunca bakımsız olarak kullanabilirsiniz.

  • Güçlü batarya koruma sistemleri ile gerekli tüm korumaları sağlar ve sizi her an güvende tutar.

  • 5 bine yakın çevrim ömrü ile 10 yıla kadar sorunsuz çalışabilme imkanı sunar.

yesil-enerji-scaled.jpg
Elektrikli Bisiklet aküsü

IONSONIC ihtiyacınıza uygun olan LFP (lityum demir fosfat) pillerden oluşan güvenli, kaliteli ve istediğiniz boyutlara uygun aküyü tasarlar ve üretir. Tasarımları tamamı ile kendimize ait olan LFP akülerimizi uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. 12, 24, 36, 48, 60 ve 72 volta kadar istediğiniz amperlerde istediğiniz ölçülerde akülerinizi üretiyoruz.

32700 LFP Hücre
bottom of page