top of page
yesil-enerji-scaled.jpg

Forklift Nedir?

Forklift, insan gücünün taşıyamayacağı büyüklükte ağırlıklara sahip nesnelerin, depo, liman, antrepo, fabrika gibi alanlarda, önündeki kaldıraç ile kaldırıp istiflemek üzere tasarlanan iş makinasıdır.

İlk olarak 1800’lü yıllarda kullanılmaya başlayan kendisi küçük ama mahareti büyük olan bu iş makinaları, her geçen gün hayatımızda daha çok yer almaya başlamıştır. Kelime manasına baktığımızda forklift, çatallı istifleyici anlamına gelmektedir. İnsanların taşımasının mümkün olmadığı yükleri kaldırma, taşıma ve istifleme gibi özellikte tasarlanmıştırlar. Taşıma kapasitesine göre değişiklik göstermekte olup, bu kapasite oranı 0,5 ton ile 40 ton arasında farklılık göstermektedir.

Lityum-ion Teknolojisi

Lityum-ion teknolojisi alışıla gelmiş olan traksiyoner akülerden çok farklı olarak kullanıma ve kullanım alanlarına sahiptir. Neredeyse elektrikli olan tüm cihazlarda kullanılabilir. Traksiyoner akülere göre avantajları ise başlıca saymak gerekirse;

  • Kapasitenin %100'ünü kullanabilirsiniz. Traksiyoner akülerde bu oran %70-80 civarındadır.

  • Şarj işlemi traksiyoner akülerden çok farklıdır, istediğiniz her an şarj edebilirsiniz.

  • 2 saat gibi bit sürede tam kapasiteye ulaşabilme imkanı sağlar.

  • Bakım ihtiyacına gerek duymadan yıllar boyunca bakımsız olarak kullanabilirsiniz.

  • Güçlü batarya koruma sistemleri ile gerekli tüm korumaları sağlar ve sizi her an güvende tutar.

  • 5 bine yakın çevrim ömrü ile 10 yıla kadar sorunsuz çalışabilme imkanı sunar.

yesil-enerji-scaled.jpg
Forklift aküsü

IONSONIC ihtiyacınıza uygun olan LFP (lityum demir fosfat) pillerden oluşan güvenli, kaliteli ve istediğiniz boyutlara uygun aküyü tasarlar ve üretir. Tasarımları tamamı ile kendimize ait olan LFP akülerimizi uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca akülerimiz soğuk hava depolarında dahi (-18) ağır şartlarda çalışabilir.

prizmatik hücre
bottom of page