top of page
yesil-enerji-scaled.jpg

Reach Truck Nedir?

Ağır yükleri kaldırmada pek çok alanda kullanılan ve iki yüz yılı aşkın bir tarihi olan forklift modern hayatı kolaylaştırıyor. Fabrikalarda, depolarda, mağazalarda gündelik işlerin bir parçası olan ağır yükler için forklift gibi araçların ve uzman sürücülerin kullanılması gerekiyor. Malların yerinin değiştirilmesinde, yükleme ve boşaltma operasyonlarında önemli rol oynayan forkliftlerin çok sayıda çeşidi var. Farklı gruplara ayrılan forkliftler arasında yan forklift olarak bilinen reach-truck da karşımıza çıkıyor.

Forklift Çeşitleri

Reach Truck 13 metreye kadar yük yükseltebilme kapasitesiyle öne çıkan bir forklift oluyor. Aslında Forkliftler yaptıkları işe, amaçlarına, işlevlerine, tasarımlarına, kullandıkları enerji türüne ve yakıta göre değişik gruplar halinde sınıflandırılıyor. 1800’lerden beri modern endüstriyel makineler arasında forkliftler de bulunuyor. Özel sertifika sahibi operatörlerin işlettiği ve bakım personeline emanet olan bu kıymetli makinalar birbirinden çok farklı oluyor. Güç kaynağı ayrımından doğan forklift çeşitleri akülü, benzinli, dieselli ve LPG’li motorlarına göre adlandırılabiliyor.

Lityum-ion Teknolojisi

Lityum-ion teknolojisi alışıla gelmiş olan traksiyoner akülerden çok farklı olarak kullanıma ve kullanım alanlarına sahiptir. Neredeyse elektrikli olan tüm cihazlarda kullanılabilir. Traksiyoner akülere göre avantajları ise başlıca saymak gerekirse;

  • Kapasitenin %100'ünü kullanabilirsiniz. Traksiyoner akülerde bu oran %70-80 civarındadır.

  • Şarj işlemi traksiyoner akülerden çok farklıdır, istediğiniz her an şarj edebilirsiniz.

  • 2 saat gibi bit sürede tam kapasiteye ulaşabilme imkanı sağlar.

  • Bakım ihtiyacına gerek duymadan yıllar boyunca bakımsız olarak kullanabilirsiniz.

  • Güçlü batarya koruma sistemleri ile gerekli tüm korumaları sağlar ve sizi her an güvende tutar.

  • 5 bine yakın çevrim ömrü ile 10 yıla kadar sorunsuz çalışabilme imkanı sunar.

yesil-enerji-scaled.jpg
Reach Truck aküsü

IONSONIC ihtiyacınıza uygun olan LFP (lityum demir fosfat) pillerden oluşan güvenli, kaliteli ve istediğiniz boyutlara uygun aküyü tasarlar ve üretir. Tasarımları tamamı ile kendimize ait olan LFP akülerimizi uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca akülerimiz soğuk hava depolarında dahi (-18) ağır şartlarda çalışabilir.

prizmatik hücre
bottom of page