top of page
yesil-enerji-scaled.jpg

Scooter Nedir?

Scooter, genelde 50 ila 800 cc arası motor hacmine sahip, otomatik vitesli, küçük tekerlekli, kaportalı, daha çok şehir içinde kullanılan bir motosiklet türüdür. Motorun arkaya yakın ve tekerlerin küçük olması sebebiyle, diğer motosiklet türlerine göre oldukça dengesiz bir yapıya ve ön tekerlek bağlantısı yüzünden daha az manevra kabiliyetine sahipti. Teknolojik yapısı geliştikçe, tekerlek boyutları büyütülmüş, manevra ve denge kabiliyetini arttırmıştır.

İlk olarak II. Dünya Savaşından sonra İtalyada uçak hurdalarından imal edilmiş olan ilk scooter Vespa bu türün de genel adı olmuştur.

Lityum-ion Teknolojisi

Lityum-ion teknolojisi alışıla gelmiş olan traksiyoner akülerden çok farklı olarak kullanıma ve kullanım alanlarına sahiptir. Neredeyse elektrikli olan tüm cihazlarda kullanılabilir. Traksiyoner akülere göre avantajları ise başlıca saymak gerekirse;

  • Kapasitenin %100'ünü kullanabilirsiniz. Traksiyoner akülerde bu oran %70-80 civarındadır.

  • Şarj işlemi traksiyoner akülerden çok farklıdır, istediğiniz her an şarj edebilirsiniz.

  • 2 saat gibi bit sürede tam kapasiteye ulaşabilme imkanı sağlar.

  • Bakım ihtiyacına gerek duymadan yıllar boyunca bakımsız olarak kullanabilirsiniz.

  • Güçlü batarya koruma sistemleri ile gerekli tüm korumaları sağlar ve sizi her an güvende tutar.

  • 5 bine yakın çevrim ömrü ile 10 yıla kadar sorunsuz çalışabilme imkanı sunar.

Scooter aküsü

IONSONIC ihtiyacınıza uygun olan LFP (lityum demir fosfat) pillerden oluşan güvenli, kaliteli ve istediğiniz boyutlara uygun aküyü tasarlar ve üretir. Tasarımları tamamı ile kendimize ait olan LFP akülerimizi uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. 12, 24, 36, 48, 60 ve 72 volta kadar istediğiniz amperlerde istediğiniz ölçülerde akülerinizi üretiyoruz.

32700 LFP Hücre
bottom of page